Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Перегляд петиції

Про НАДАННЯ УЧНЯМ Криворізької СШ №70 ПРАВА ПРОДОВЖИТИ НАВЧАННЯ У 10-11 КЛАСАХ

 

Про НАДАННЯ УЧНЯМ Криворізької СШ №70 ПРАВА ПРОДОВЖИТИ НАВЧАННЯ У 10-11 КЛАСАХ

 

Рішенням міської ради від 30.06.2021 за №555 «Про подальше функціонування закладів загальної середньої освіти з урахуванням вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» затверджено План заходів щодо подальшого функціонування закладів загальної середньої освіти Криворізької міської ради з урахуванням вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» на 2021-2024 роки, далі - План.

Згідно приписів п. 7.20 розділу 7 Плану вирішено Криворізьку спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 70 Криворізької міської ради Дніпропетровської області, далі - Криворізька СШ №70, перепрофілювати у початкову школу, шляхом припинення формування у 2021-2022 н.р. – 10,11 класів, у 2022-2023 н.р. – 5, 10-11 класів, у 2023-2024 н.р. -5-6,10-11 класів, переведення до гімназій, ліцеїв у 2023-2024 н.р. -7-9 класів.

14.01.2022 на пленарному засідання ХХ позачергової сесії Криворізької міської ради підтримано петицію «Реорганізація Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №70 у гімназію з підрозділом початкова школа».

Однак, вказане рішення про припинення формування 10,11 класів у Криворізькій СШ №70, підлягає перегляду з огляду на наступне.

 

Криворізька СШ №70 була заснована у 1954 році, тобто вже 67 років здійснює свою освітню діяльність.

Максимальна кількість учнів, яким заклад освіти в межах навчального року може забезпечити здобуття освіти (спроможність закладу освіти) становить 460 учнів. Так, кількість учнів на початок навчального року становила у 2018-2019 н.р. – 400 учнів, у 2019-2020 н.р. – 412, у 2020-2021 н.р. – 423 (без 10 класу), у 2021-2022 н.р. – 414 (без 10 та 11 класів). Отже, наповнюваність закладу освіти становить 90%. Вказане свідчить про те, що Криворізька СШ №70 користується попитом та довірою у мешканців міста.

Станом на  ІІ семестр 2021-2022 н.р. кількість учнів становить 414 осіб, з яких 30 навчається в 9 класі, із яких 23 учні  бажають продовжити навчання у 10 класі.

На сьогодні заклад освіти є спеціалізованим, а саме з поглибленим вивченням економіки та правознавства. Слід звернути увагу на те, що такі навчальні предмети як економіка та правознавство вивчаються саме у середній школі.

До того ж спеціалізація «правознавство» є важливою в умовах формування України як демократичної та правової держави, оскільки сприяє підвищенню рівня правової підготовки учнівської молоді, створює належні умови для набуття юними громадянами знань про свої права, свободи і обов’язки. Водночас спеціалізація «економіка» є актуальною в умовах сьогодення, оскільки є інвестицією в майбутнє України.

 

Також, ст. 53 Конституції України передбачено, що повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Зазначена норма кореспондується й в ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства».

Забезпечення рівного доступу до здобуття повної загальної середньої освіти передбачено й ст. 9 Закону України «Про повну загальну середню освіту», зокрема шляхом територіальної доступності повної загальної середньої освіти (ч.1 ст.9 вказаного Закону).

Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989, ратифікованої Постановою ВР №789-ХІІ від 27.02.1991, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Згідно абз.7 ч.1 ст.35 Закону України «Про повну загальну середню освіту», гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи. За рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти та, як виняток, здобуття початкової освіти.

 

Натомість припинення формування 10,11 класів у Криворізькій СШ №70 в першу чергу направлено на порушення інтересів дітей-учнів та не буде забезпечувати доступність загальної середньої освіти, зокрема в частині отримання кожною дитиною безкоштовної повної середньої освіти поруч з місцем проживання.

Особливо це заслуговує на увагу в умовах введення в Україні воєнного стану в розрізі забезпечення якнайкращої безпеки дітей.

Так, у м. Кривий Ріг лише ряд закладів освіти буде функціонувати у формі ліцеїв. Територіально наближеними закладами освіти, які проводять набір на профільне навчання в 10-ті та 11-ті класи є Криворізька загальноосвітня спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов (профілі іноземної філології, слов’янської філології та математичний профіль) та Криворізька гімназія №95 Криворізької міської ради Дніпропетровської області (математичний, економічний, історичний профілі та профіль іноземної філології).

Слід звернути увагу, що підлітковий вік сам по собі характеризується сильними коливаннями емоційного стану, тому на відміну від дорослих, у підлітків ще не повністю сформовані захисні механізми психіки. Тому, під час війни діти підліткового віку перебувають у стресовому кризовому періоді.  Необхідність змінювати навчальний заклад, коли учень і так знаходиться у вразливому та формувальному стані, а також потреба у додатковій організації доступності освітнього процесу (відсутність знайомих педагогічних працівників, новий колектив однолітків, а після закінчення дистанційного навчання – нова дорога до школи та нова будівля) призведе до ще більшої дестабілізації емоційного стану дитини. Ба більше, у вищезгаданих закладах освіти наявні профілі навчання, зокрема з поглибленим вивченням предметів, які взагалі не вивчалися учнями (наприклад, французька, польська мови). Тим самим втрачає сенс головна мета ключової реформи Нової української школи - створити школу, в якій буде приємно навчатись.

Зважаючи на розрахункову наповнюваність класів, яка у м. Кривий Ріг становить 27,5 учнів, вказане може призвести до необхідності навчання на значній територіальній віддаленості від місця проживання дитини, оскільки територіально наближені КЗСШ №4 та КГ №95  не матимуть можливості зарахувати до закладу всіх бажаючих. Також слід враховувати те, що бажання отримати повну середню освіту виявлять також внутрішньо переміщені особи, які зараз мешкають у м. Кривий Ріг.

Також, слід зауважити, що КЗСШ №4 та КГ №95 є об’єктами, які  входять до державної програми «Велике будівництво» та на яких вже почалися роботи з капітального ремонту. У зв’язку з вказаним у КЗСШ №4 було запроваджено тимчасовий режим роботи, який передбачає навчання учнів у другу зміну (з 13 години) в КЗШ №26. Натомість учні КГ №95 здобували освіту у КЗШ №103.

Всі ми віримо у якнайшвидшу перемогу України та відновлення нормального життя, зокрема повернення до очної форми здобуття освіти. Однак, багато вибухонебезпечних предметів та залишків війни ще тривалий час можно буде зустріти не тільки на територіях, наближених до бойових дій, але й по всій Україні.​ На жаль, заходи з навчання учнів щодо ризиків від вибухонебезпечних предметів не зможуть в повній мірі убезпечити дітей. Тому визначальним є забезпечити учням знайому та коротку дорогу до школи, з можливістю батьків супроводити своїх дітей.  

Водночас припинення формування 10,11 класів призведе до того, що після закінчення навчання у середній школі батькам потрібно буде шукати освітній заклад для продовження здобуття їх дітьми повної освіти. Цей чинник є визначальним крізь призму доступності та безпечності освіти, зважаючи на те, що м. Кривий Ріг має значну довжину, враховуючи транспортні проблеми міста, а також проблеми з пальним (що є загальновідомим фактом). Водночас деякі сім’ї мають дітей різного віку, які навчаються як у початковій  та середній школі, так і в старшій. Якщо менші діти не матимуть змоги навчатися в одному закладі зі старшими братами та сестрами, батькам буде незручно організовувати відправлення дітей до школи, потрібно буде витрачати для цього не лише додатковий час, а й кошти.

Окремо слід звернути увагу, що учні 9-х класів, які бажають продовжити навчання у 10-му класі, протягом 2020-2021 н.р. та 2021-2022 н.р. є переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт МАН та олімпіад, зокрема: І, ІІ та ІІІ місце на міському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, ІІІ місце на міській олімпіаді з історії, дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня на інтернет-олімпіаді з української мови та літератури. Учні є учасниками щорічних конкурсів: Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». Вказане свідчить про ефективність та продуктивність освітнього процесу, який відбувається у  Криворізькій СШ №70.

 

 

Просимо Криворізьку міську раду:

- переглянути План заходів щодо подальшого функціонування закладів загальної середньої освіти Криворізької міської ради з урахуванням вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» на 2021-2024 роки, затверджений рішенням від 30.06.2021 за №555 «Про подальше функціонування закладів загальної середньої освіти з урахуванням вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» в частині припинення формування 10,11 класів у Криворізькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 70 Криворізької міської ради Дніпропетровської області;

- створити на базі даного навчального закладу ліцей для учнів 1-11 класів (початкова, базова середня та профільна середня освіта).

Сподіваємося, що Криворізька міська рада зацікавлена в здійсненні якісного освітнього процесу, проведе ретельний та об’єктивний розгляд викладених фактів та посприяє прийняттю позитивного рішення, що в свою чергу посприяє вихованню освічених прийдешніх поколінь.

Автор: Масюк Олена ОлександрівнаПетиція від: Фізичної особиЗібрано підписів: 297
Розпочато збір підписівПочаток збору підписів: 26.05.2022Кінцева дата: 26.08.2022

Необхідна кількість підписів: 1000Зібрано підписів: 297Залишилося зібрати: 703

Повідомлення
Для того щоб підписатися під петицією Ви маєте авторизуватися на сайті.

Підписанти

Білик Наталя Юріївна
Дата підпису: 2022-06-25 10:34:00
Усатенко Альона Валеріївна
Дата підпису: 2022-06-25 09:21:36
Бабенко Оксана Олександрівна
Дата підпису: 2022-06-16 14:25:25
Шевченко Вікторія Миколаївна
Дата підпису: 2022-06-16 14:01:09
Прибилович Маргарита Анатоліївна
Дата підпису: 2022-06-12 11:41:13
Гермашева Ганна Олександрівна
Дата підпису: 2022-06-11 08:39:51
Гречук Алла Миколаївна
Дата підпису: 2022-06-10 08:06:19
Гришина Тетяна Олександрівна
Дата підпису: 2022-06-09 16:47:59
Сичова Олександра Василівна
Дата підпису: 2022-06-09 14:10:42
Ларін Віктор Юрійович
Дата підпису: 2022-06-09 13:00:45
Ліванцова Наталія Сергіївна
Дата підпису: 2022-06-09 11:15:15
Матусевич Ленчовська Анна Олегівна
Дата підпису: 2022-06-09 10:22:38
Грицковян Вікторія Олександрівна
Дата підпису: 2022-06-09 09:43:15
Бондаренко Любов Валеріївна
Дата підпису: 2022-06-09 09:32:40
Короткий Руслан Євгенійович
Дата підпису: 2022-06-09 09:22:05
Булгаков Олександр Васильович
Дата підпису: 2022-06-09 09:21:10
Худолей Тетяна Геннадіївна
Дата підпису: 2022-06-08 21:52:07
Федорінова Лілія Миколаївна
Дата підпису: 2022-06-07 20:43:53
Каряка Віталій Віталійович
Дата підпису: 2022-06-02 02:02:50
Стеценко Світлана Василівна
Дата підпису: 2022-06-01 14:02:19
Трач Анжела Вікторівна
Дата підпису: 2022-06-01 10:01:49
КУЧЕР ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
Дата підпису: 2022-06-01 09:30:19
Дубінська Олена Анатоліївна
Дата підпису: 2022-06-01 09:29:32
Упілкова Альона Геннадіївна
Дата підпису: 2022-05-31 20:30:43
Шелков Андрій Олексійович
Дата підпису: 2022-05-31 17:40:34
Шульц Марина Олегівна
Дата підпису: 2022-05-31 17:07:15
РЕПЕШКО АНТОНІНА ІВАНІВНА
Дата підпису: 2022-05-31 11:49:36
Зіняк Сергій Миронович
Дата підпису: 2022-05-31 08:34:00
Мусол Станіслав Олександрович
Дата підпису: 2022-05-31 08:30:17
Бунчук Оксана Анатоліївна
Дата підпису: 2022-05-31 08:23:13
Селянко Віталій Володимирович
Дата підпису: 2022-05-30 17:12:19
Лях Анастасія Геннадіївна
Дата підпису: 2022-05-30 14:45:07
Мамедов Решад Асім огли
Дата підпису: 2022-05-30 13:55:35
Тутуруш Андрій Володимирович
Дата підпису: 2022-05-30 13:52:11
Максименко Оксана Ярославівна
Дата підпису: 2022-05-30 13:48:14
Ботвінко Альона Олександрівна
Дата підпису: 2022-05-30 13:44:40
ДРЕВИЧ СЕРГІЙ СЕРГІЙОВИЧ
Дата підпису: 2022-05-30 13:43:39
Шипуля Катерина Сергіївна
Дата підпису: 2022-05-30 13:38:56
Колісник Оксана Анатоліївна
Дата підпису: 2022-05-30 13:37:03
Щербакова Ірина Анатоліївна
Дата підпису: 2022-05-30 13:28:17
Бочкова Діана Олексіївна
Дата підпису: 2022-05-30 13:15:28
Балинська Світлана Григорівна
Дата підпису: 2022-05-30 10:51:46
Валова Аліна Юріївна
Дата підпису: 2022-05-30 10:27:29
Прядка Тетяна Володимирівна
Дата підпису: 2022-05-30 10:10:47
СЛЮСАРЕВА ОКСАНА ВАЛЕНТИНІВНА
Дата підпису: 2022-05-30 09:41:37
Ковальчук Інна Борисівна
Дата підпису: 2022-05-30 07:49:01
Московчук Наталя Олександрівна
Дата підпису: 2022-05-29 23:26:47
Галіахметов Андрій Володимирович
Дата підпису: 2022-05-29 22:39:15
Матросова Анастасія Вікторівна
Дата підпису: 2022-05-29 21:57:14
Чорна Валентина Юхимівна
Дата підпису: 2022-05-29 21:34:48
Сторінки   1 2 3 4 5 6 »  


© 2009—2022, Виконком Криворізької міської ради